DORADZTWO PODATKOWE


Marcin Szymocha

Z wykształcenia jestem prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyłem w rocznej wymianie na Arhus University w Danii oraz półrocznej w Carleton University w Kanadzie.  W 2016 r. uzyskałem uprawnienia doradcy podatkowego (nr wpisu 12870). Ponad 8 lat zdobywałem doświadczenie w jednej z największych kancelarii podatkowych w Polsce Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o., zaczynając od praktykanta, następnie będąc konsultantem, finalnie kierując Oddziałem Śląskim jako dyrektor. Następnie jako menedżer ds. wiedzy i procesu odpowiadałem za utrzymanie procesów podatkowych w zespole podatkowym w PwC Service Delivery Center (SDC).

Specjalizuję się w opodatkowaniu nieruchomości, zagadnieniach podatku od towarów i usług, obsługuję spory podatkowe, udzielam bieżącego wsparcia przedsiębiorcom, przeprowadzam weryfikacje ich rozliczeń (audyty podatkowe). 

Prowadzę szkolenia, głównie w zakresie zmian w podatkach (PIT, CIT, VAT, CIT Estoński) oraz dotyczących opodatkowania nieruchomości, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Dotychczas przeprowadziłem około 90 szkoleń (5-godzinnych), w których łącznie wzięło udział ok. 1200 osób.

Jestem autorem licznych artykułów publikowanych w prasie branżowej (Biuletyn Instytutu Studiów Podatkowych, Dziennik Gazeta Prawna, Infor, C.H. Beck Nieruchomości).

Od 2019 r. pełnię również rolę eksperta stowarzyszenia Mieszkanicznik w zakresie podatków ze specjalizacją w tematyce VAT i obsługi sporów podatkowych. Więcej pod linkiem.


Jakub Ledniowski

Z wykształcenia jestem prawnikiem, absolwentem Instytutu Prawa, Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Ukończyłem studia podyplomowe - Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (10.2021-06.2022). Odbyłem kurs podstaw rachunkowości I stopnia i uzyskałem Certyfikat "Księgowego".

Jestem prawnikiem zajmującym się prawem podatkowym i gospodarczym. Pracuje w Kancelarii Podatkowej oraz w Spółce Doradztwa Podatkowego na stanowisku Konsultant Podatkowy i Specjalista do spraw podatków. Jestem odpowiedzialny za sporządzanie pism procesowych, projektów opinii w zakresie prawa podatkowego, analizę i opracowanie szczegółowych zagadnień prawnych związanych z prawem podatkowym, jak również innych kazusów prawnych przekrojowo związanych z prawem podatkowym oraz udzielam konsultacji podatkowych.

Głównymi dziedzinami skupionymi w obszarze moich zainteresowań jest Kodeks Spółek Handlowych, CIT, VAT, MDR (schematy podatkowe), ewidencja podatkowa i zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych, prawo bilansowe oraz w zakresie sporządzania pism procesowych - źródła i wykładnia prawa podatkowego.

 


DZIAŁ SZKOLEŃ


Monika Cywińska-Małota

Z wykształcenia jestem geografem, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Blisko 9 lat organizowałam szkolenia podatkowe dla księgowych oraz doradców podatkowych w Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o (Oddział Śląski). Moją pasją jest bieganie oraz podróżowanie po świecie, realizuję się również jako Doradca w Podróży.

 


MARKETING I REKLAMA


Martyna Cywińska

Z wykształcenia jestem dziennikarzem, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Interesuję się komunikacją społeczną oraz zagadnieniami dotyczącymi nowych mediów i prawem reklamy.

 


Galerie